FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Acıpayam’da Deprem Nedeniyle Okullarda Eğitime Ara Verildi

Acıpayam’da Deprem Nedeniyle Okullarda Eğitime Ara Verildi
Spread the love

Denizli (CUHA) – Denizli Valisi Hasan Karahan, Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçedeki okullarda eğitime ara verildiğini açıkladı.

Karahan, yaptığı yazılı açıklamada, saat 09.34’te Acıpayam ilçesi Yeniköy Mahallesi merkez üslü meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından Valilik koordinasyonunda ilgili tüm kurumların deprem bölgesine intikal ettiğini ve çalışmalara derhal başlandığını belirtti. Meydana gelen depremde; Karahüyük, Oğuz ve Uçarı mahallelerinde çoğu kullanılmayan ev olmak üzere yaklaşık 30 evde yıkıntı, yine bazı mahallelerdeki evlerde çatlaklar ve baca yıkılmaları oluşmuş yine bazı mahallelerde de ahırlar yıkılmış ve 2 büyükbaş hayvan telef olmuş, Alaattin, Kurtlar ile Oğuz mahallelerindeki 3 camimizde de hasar oluştuğu tespit edildiğini kaydeden Karahan, şu ifadeleri kullandı:

“Meydana gelen depremde can kaybı yaşanmamış olup üç vatandaşımız hafif yaralanmıştır. Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili tüm kurumlarımız eşgüdüm içerisinde çalışmakta ve ortaya çıkan ihtiyaçlar anında giderilmektedir. Acıpayam İlçesindeki okullarımız tatil edilmekle birlikte il merkezinde eğitim devam etmektedir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ