FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Almanya’da Türkiye’ye para vermeyelim kavgası

Almanya’da Türkiye’ye para vermeyelim kavgası
Spread the love

Ege Denizi’ndeki Yunan adalarındaki sığınmacı kampları dolup taşıyor…

Türkiye 4 milyondan fazla göçmeni misafir ediyor…

Alman hükümetinin, Yunan adalarına sığınmacı geçişlerini azaltmak için Türk Sahil Güvenlik birimlerine 32 milyon euroluk mali destek vermeye hazırlanması, Almanya Meclisi’nde tartışmalara neden oldu.

Almanya'da Türkiye'ye para vermeyelim kavgası

Almanya Maliye Bakanlığı, konuyla ilgili Federal Meclis Bütçe Komisyonu’na bir yazı yazdı.

Yazıda, İçişleri Bakanlığı’nın talep ettiği paranın yedek motor, yedek parça tedariği ve eğitim amaçlı kullanılmasının öngörüldüğü belirtildi.

Almanya'da Türkiye'ye para vermeyelim kavgası

Alman haber ajansı dpa’nın elde ettiği belgede, “Akdeniz bölgesinde insan hayatının kurtarılması ve insani durumun iyileştirilmesi kadar Almanya yönündeki denetimsiz göç hareketine engel olunması da Almanya’nın devlet çıkarınadır.” denildi.

“İLKBAHARDA TEHLİKEDEYİZ”

Yazıda para ihtiyacının önceden tahmin edilemediği, zira ihtiyacın ancak Başbakan Angela Merkel’in ocak ayı sonunda Türkiye’ye yaptığı gezi öncesinde Alman polisi tarafından tespit edilebildiği kaydedildi. Ayrıca Türk sahil güvenliğinin bir an evvel desteklenmesi gerektiği belirtildi. Alman hükümeti, aciliyete gerekçe olarak “ilkbaharda hava şartlarının düzelmesi ve buna bağlı olarak göç hareketlerinin muhtemelen bir kez daha artacak olmasını” gösterdi.

“İNSANLAR TÜRKİYE YÜZÜNDEN ÜLKELERİNDEN KAÇIYOR”

Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke, hükümetin söz konusu planlarını eleştirdi. Jelpke, Türkiye’nin “Kuzey Irak’tan Suriye ve Libya’ya izlediği savaş politikasının insanların bölgeden kaçmasının nedenleri” arasında olduğunu belirtti.

TÜRKİYE’YE PARA VERMEK YANLIŞ

Sol Parti milletvekili Jelpke, Alman hükümetinin Ankara’ya sahil güvenliğinin “teçhizatlandırılması” için milyonlarca euro aktarmasının “temelden yanlış” olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE AB’NİN KAPISINDA VAHŞİ BİR FEDAİ OLSUN DİYE BU PARAYI VERİYORUZ”

Jelpke, “Türkiye, Avrupa Birliği’nin kapısında vahşi bir fedai olarak davransın ve koruma arayan insanları Avrupa’nın sınırlarından uzak tutsun” diye bu paranın aktarıldığını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ