FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam’da konuşuyor

Spread the love

AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam kampına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Ankara’da seçimi kaybetmediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam’da konuşuyor
Spread the love

AK Parti, yerel seçimlerinden ardından soluğu Kızılcahamam’da aldı.

Kampa giren partililere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da eşlik ediyor.

Kamp öncesi bir toplantı düzenleniyor.

31 Mart yerel seçimlerini değerlendiren Erdoğan, İstanbul ve Ankara’da seçimi kaybetmediklerini söyleyerek, “Esasen biz İstanbul ve Ankara’da kaybetmedik, tam aksine İstanbul ve Ankara’da seçimi kazandık. Her şeyden önce kazanmak nedir, kaybetmek nedir üzerinde durmak gerekir. İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti, 1’inde ortağımız MHP kazanmış durumdadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki toplam 312 üyeden 169’u AK Parti’ye 4’ü MHP’ye mensuptur. Ankara’da da durum farklı değildir. 147 üyeden 88’i AK Parti, 19’u MHP, 40’ı diğer partilere mensuptur. İlçelerde ve meclislerde ezici çoğunluk elde ettiğimiz yerlerde büyükşehirlerde nasıl kaybettiğimizi enine boyuna araştıracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam'da konuşuyor

Erdoğan’ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

“AK Parti istişare ve değerlendirme toplantılarımızın 28.’sinde bir değişikliğimiz var. Bugün sadece yerel yöneticilerimiz, bunun yanında teşkilatımızın üst yöneticileri bir aradayız.

Bu toplantıda değerlendirmelerimizin hassasiyetle olması ve 31 Mart seçimlerinde yaşananlar, bundan sonra önümüzdeki süreci en güzel şekilde değerlendirmek için hazırlıklarımız, 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarımızı konuşacağız. 31 Mart seçimlerinde seçilen belediye başkanlarımızı bir kez daha kutluyorum.

Her seçim bir imtihandır, her seçim bir muhasebe vesilesidir. 31 Mart seçimlerinde bu imtihanı büyük oranda başarıyla verdik. Bu mücadeleden bir kez daha alnımızın akıyla çıktık. Aday adaylarından, seçim kampanyasına kadar bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Türkiye genelinde AK Parti olarak yüzde 44.4’lük bir orana ulaştık. Bundan önceki yerel seçimlerde böyle bir sonuca ulaşamamıştık.

Cumhur İttifakı olarak da toplamda yüzde 51.7 gibi bir sonuç elde ettik. Karşımızdaki 4’lü ittifakın toplamı ise yüzde 44.5’ta kaldı. Oy oranları olarak baktığımızda AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın tartışmasız bir başarısı vardır. Bu vesileyle birlikte mücadele verdiğimiz Bahçeli’ye ve tüm MHP’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Milletimiz AK Parti olarak bize 15 büyükşehir, 24 il, 516 ilçe, 203 belde belediyesini yönetme sorumluluğunu vermiştir.

Esasen biz İstanbul ve Ankara’da kaybetmedik, tam aksine İstanbul ve Ankara’da seçimi kazandık. Her şeyden önce kazanmak nedir, kaybetmek nedir üzerinde durmak gerekir. İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti, 1’inde ortağımız MHP kazanmış durumdadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki toplam 312 üyeden 169’u AK Parti’ye 4’ü MHP’ye mensuptur. Ankara’da da durum farklı değildir. 147 üyeden 88’i AK Parti, 19’u MHP, 40’ı diğer partilere mensuptur. İlçelerde ve meclislerde ezici çoğunluk elde ettiğimiz yerlerde büyükşehirlerde nasıl kaybettiğimizi enine boyuna araştıracağız.

CHP diğer birçok konuda olduğu gibi demokratik hakların kullanılmasında da sınıfta kalmıştır. CHP’liler seçimlere gölge düşürmeye çalışıyor. Oysa 16 Nisan halkoylaması sonrasında yapılan açıklamalar arşivlerimizde duruyor. AK Parti’nin sergilediği olgunluk asla CHP tarafından gösterilmemiştir. CHP Genel Başkanı, halkoylamasının sonuçlarını tanımadığını söylemiştir. Hatta halkoylamasını iptal ettirmek için AYM’ye başvurmuşlardır. CHP’nin bu hukuk tanımazlığı hem AYM’de hem de AİHM’de karşılık bulamamıştır.

Aynı CHP’nin bugün seçim kanunu kullandığımız için bize saldırması trajikomik bir durumdur. İstanbul’da verdiğimiz mücadeleyle 15 bin oyun gasp edilmesini engellememiz bile başlı başına önemlidir. Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Kamu yöneticiliği, bu vasfı taşıyanların kamu yöneticisi olmadığı halde, birçok bankadaki işçi statüsündeki kişilerin oraya sokuşturulması bugüne kadar görülmüş değildir. İşbankası, FİBA, Şekerbank, Garanti’nin birçok çalışanı görev almıştır. İş Bankası bir açıklama yaptı. Biz sizin bilginiz dahilindedir demiyoruz. Ama sizin çalışanlarınız burada görev aldı. Partimize verilen oyların takibini elbette yapacağız.

Şeriatın kestiği parmak acımaz diyerek, içimize sinse de sinmese de YSK’nın kararına saygı duyacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ