FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Değer verilen varlıkların yılın her günü hatırlanması gerektiğine inanıyoruz

Değer verilen varlıkların yılın her günü hatırlanması gerektiğine inanıyoruz
  • Genel
  • 12 Mayıs 2019
  • 0 YORUM
  • 200 KEZ OKUNDU
Spread the love

Anneler Günü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, “Kadınların yalnızca Anneler gününde, dünya kadınlar gününde değil, değer verilen varlıklar olarak yılın her günü hatırlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Anneler Bir Gün Değil Her Gün Hatırlanmalı!

ANNELER GÜNÜ !…

Her yıl mayıs ayında kutlanan anneler günü vesilesiyle vefat eden annelerimizi rahmetle anmak, hayattakilerine de minnet ve şükran duygularımızı bildiriyoruz

Batı dünyası kaybettiği birçok değer adına şimdi içine düştüğü durumu kurtarmak için sünni günler icat etmek suretiyle yaptığı tahribatı örtbas etmeye çalışmaktadır.

Aile bağlarını tahribat ederek yıkıp perişan ettiği yuvaları sevgililer günü ile ,Sokağa, huzur evlerine atarak mağdur ettiği anne ve babaları anneler ve babalar günü adı altında uyduruk günler icat ederek değerlerimiz adına yapılan tahribatı örtmeye çalışmaktadır

Ancak evlatları için, her türlü fedakârlığı yaptığı halde yalnızlığa itilmiş, meşakkatlerin kucağına terk edilmiş, sahipsiz, gözü yaşlı anne ve babalarla sıkça karşılaşıyoruz. Gözyaşlarının, terk edilmişliğin, hayata küsmenin meydana getirdiği bu izdirap tabloları vicdanları derinden yaralıyor.

Kadınların yalnızca Anneler gününde, dünya kadınlar gününde değil, değer verilen varlıklar olarak yılın her günü hatırlanması gerektiğine inanıyoruz.

Yasal düzenlemelere rağmen ortadan kalkmasını umduğumuz şiddetin halen devam etmesini esefle, şaşkınlıkla ve teessürle takip ediyoruz. ” . Kadına yönelik şiddet olaylarının da en ağır şekilde cezalandırılmasını istemekteyiz. Vicdanları bu konuda uyanmaya davet ediyoruz.”

Vatandaşın cebine göz diken kapitalist şirketlerin cirolarını katladığı sözde özel günlerden biri olan Anneler Günü dünyanın pek çok ülkesinde kutlanıyor. Bütün bir yıl boyunca annelerine herhangi biriymiş gibi davranıp yılın bir gününde bir hediye ile gönül almaya çalışmak, büyük bir çelişkidir..

Annelerin bir hediye beklentilerinin olmadığını belirten araştırmacılar, annelerin bu konuda tek isteklerinin sık sık hatırlanmak ve sıcak bir gülüş olduğunu söylüyorlar. Fakat, kapitalist ekonomik sistemin tüketim kültürünü canlandırmak adına anneye duyulan bağlılığı hediyeye indirgeyerek insanlara sunması kültürümüzdeki anne sevgisini yaralamaktadır.

Anneni sevindirmek için mutlaka hediye al” mantığı ile insanları tüketim ve israf kültürüne yönlendiren sistem, en kutsal değerlerden olan anne sevgisini ranta, kazanca çevirerek servetlerine servet katmaktadır. .

“Günümüz tüketim toplumu, her şeyi metalaştırdığı gibi, anne sevgisini de, ona bir hediye almak ile geçiştirilmesi gereken bir görev gibi anlıyor. Ve hatta anneler gibi en değerli varlıklarımızın, bir eşya karşılığında mutlu edilebileceğine dair bir kanaat empoze ediyor”

Anneleri mutlu edecek onlara hizmettir, ihtiyaçlarının karşılanmasınıdır. Güzel ve gönül alıcı sözlerle onların duasını almaktır. Hediyeleşme güzel ve İslami bir gelenektir ancak bunu kapitalist ekonomiye hareket kazandırarak değil, kendi değerlerimizi ayakta tutarak yapmamız gerektiğine inanıyoruz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ