FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Saldırı bilinçli ve sistematik bir intiba vermektedir

Saldırı bilinçli ve sistematik bir intiba vermektedir
Spread the love

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Yeni Zelanda’da iki camiye gerçekleştirilen ve 49 Müslümanın şehit olmasıyla sonuçlanan saldırılarla ilgili açıklamada bulundu.

Erbaş’ın konuşmasından satır başları:

İslamofobi bir akıl tutulmasıdır, ardında ırkçılık barındıran ciddi bir insanlık suçudur. Saldırı bilinçli ve sistematik bir intiba vermektedir. İslamı, şiddet ve terörü besleyen ideolojiden ibaret göstererek bunu dünya kamuoyunda yaymak için hain ve karanlık bir proje olan islamafobik tavrın gerçek amacı; kültürler, toplumlar, dinler ve medeniyetler arasında kavga çatışma ortamı oluşturarak bundan çıkar sağlamaktır. 

Uluslararası örgütler ve sivil toplum kuruluşlarını insan hakları ve inanç özgürlükleri konusunda daha çok inisiyatif almaya, siyasi mekanizmaları ve yöneticileri nefretin ve düşmanlığın önlenmesi hususunda gerekli tedbirleri alarak güvenlik ve hukukun gereğini hassasiyetle yerine getirmeye davet ediyorum.

Müslümanlar, camilere ve kutsallarına yapılan saldırılar başta olmak üzere bütün sorun ve zorluklarını aşma, birlik ve beraberliklerini güçlendirme konusunda daha duyarlı olmalı, fitne ve tefrikalara karşı uyanık olarak iş birliği içerisinde hareket etmelidir.

Kaynak:https://www.aksam.com.tr/guncel/diyanet-isleri-baskani-ali-erbas-aciklama-yapiyor/haber-831350

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ