FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Erdoğan: “Ankapark, Tüm Türkiye’nin Gurur Sembollerinden Biridir”

Erdoğan: “Ankapark, Tüm Türkiye’nin Gurur Sembollerinden Biridir”
Spread the love

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplam büyüklüğü 1 milyon 200 bin metrekareye varan Ankapark, sadece başkentimizin değil, tüm Türkiye’nin gurur sembollerinden biridir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankapark “Wonderland Euroasia” Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı. “Ankaralı kardeşlerimin, özellikle gençler ve çocuklarımızın hasretle beklediği büyük bir projenin açılışını gerçekleştirmek üzere bir aradayız” ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Toplam büyüklüğü 1 milyon 200 bin metrekareye varan Ankapark,  sadece başkentimizin değil, tüm Türkiye’nin gurur sembollerinden biridir. Çocuklar ve yetişkinler için her biri ayrı ayrı tasarlanmış bin 217 oyuncağın bulunduğu Ankapark, ayrıca 120 metre yüksekliğe ulaşabilen dünyanın en büyük ikinci fıskiyesine ev sahipliği yapıyor. Binlerce araçlık otoparkı, 5 kilometre uzunluğundaki raylı sistemleri, elektrik ihtiyacının belli bir kısmını karşılayan 10 megavatlık güneş enerjisi sistemiyle ile Ankapark, aynı zamanda çevre dostu bir projedir. Toplam maliyeti 1 milyar 396 milyon lirayı bulan Ankapark’tan Ankara Büyükşehir Belediyemiz, kira geliri ve diğer kalemlerde yıllık 50 milyon lira kazanç elde edecektir. İl dışından gelecek ziyaretçiler ve turistlerle birlikte Ankapark’ın, şehrimize çok ciddi katkıları olacaktır. Ankara’nın marka değerini daha da artıracağına inandığım bu önemli eserin size kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.”

“ŞEHİRLERİMİZİ AYAĞA KALDIRMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece bize oy veren vatandaşlarımız için değil, 81 vilayetimizin her biri, 82 milyonun her bir ferdi için çalıştık. Kırıkkaleli vatandaşımızın derdini de Hakkâri’deki kardeşimin sorununu da Ankaralı hemşehrimin sıkıntısını da kendi meselemiz olarak gördük. Sandıkta verilen görevin hakkını, sahada ter dökerek; koşarak, koşturarak ödemeye gayret gösterdik” şeklinde konuştu.

Şehirleri ayağa kaldırmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, “Biz ülkemizi 2023 hedefleriyle buluşturup dünyanın en güçlü 10 devletinden birisi yapmanın peşindeyiz. Biz insanımızı birleştirmenin, kucaklaştırmanın, aynı ortak payda etrafında bir araya getirmenin çabasındayız” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ