FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Fransız İçişleri’ne göre polis şiddete başvurmuyor

Spread the love

Önümüzdeki günlerde eylemlerde 6. aya girecek Sarı Yeleklilere karşı uygulanan şiddeti Fransız İçişleri Bakanlığı az saydı.

Fransız İçişleri’ne göre polis şiddete başvurmuyor
Spread the love

Akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlayan, daha sonra Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen Sarı Yeleklilerin eylemleri önümüzdeki cumartesi günü 24. haftasına girecek.

11 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sarı Yeleklilerin eylemleri, 17 Kasım 2018’den bu yana devam ediyor. Hükümetin açıkladığı verilere göre, gösterilerde şimdiye kadar 11 kişi hayatını kaybetti, 2 binden fazla kişi yaralandı. Eylemlerde 8 bin 400’den fazla kişi gözaltına alınırken, bine yakın göstericiye hapis cezası verildi.

Fransız İçişleri'ne göre polis şiddete başvurmuyor

“POLİS ORANTILI YANIT VERİYOR”

Hayatını kaybedenler, yaralananlar, gözaltına alınan ve uygulanan polis şiddeti ortadayken Fransa İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Laurent Nuñez, şiddeti az gördüğünü belirten şu ifadeleri kullandı: “Polis şiddeti mi? Hangi şiddetmiş o? Polis aşırı güç filan kullanmıyor. Polis yalnızca saldırılara karşı orantılı yanıt veriyor. Barışçı göstericilere polis müdahalesi asla olmadı. Aksine iddialar gülünç. Hedefimiz anarşistler”

Fransız İçişleri'ne göre polis şiddete başvurmuyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ