FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Kırıkkale Valiliği’nden “Reflektör Tak Görünür Ol” Projesi

Kırıkkale Valiliği’nden “Reflektör Tak Görünür Ol” Projesi
Spread the love

Kırıkkale (CUHA) – Kırıkkale’de, traktörlerin ve iş makinalarının karışmış olduğu trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla “Reflektör Tak Görünür Ol” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda, traktörlerin ve iş makinalarının karışmış olduğu trafik kazalarının en aza indirilmesi, tarım araçlarının uygunluğu, reflektör takmanın önemi ve mevsimlik tarım işçilerinin karayolunda güvenli taşınması konuları vurgulandı.

Sezer de yaptığı konuşmada, Kırıkkale’de tarım faaliyetlerinin yoğun olması nedeniyle tarım araçlarının ve iş makinalarının trafik kurallarına uygun olarak karayolunda hareket etmesi ve ışık donanımlarının tam olmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Kırıkkale’de son 5 yılda tarım araçlarının karışmış olduğu kazalara dikkat çeken Sezer, “Bu projenin ilk toplantısını burada başlatıyoruz ve il genelindeki köylerimizde bulunan vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdüreceğiz. İlimizde son beş yılda tarım araçlarının karışmış olduğu toplam 26 kazada 9 vatandaşımızı kaybetmişiz, 87 vatandaşımız da yaralanmış. Bu kazalar nedeniyle birçok insanın evine, ocağına ateş düşüyor. Hedefimiz tarım araçlarının karıştığı kaza sayısını sıfırlamak” dedi.

Vatandaşlara broşürlerin dağıtıldığı toplantı, reflektörsüz bir araca reflektör takılması ve vatandaşlara reflektör dağıtımının ardından sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ