FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Maskesiz çıkma yasağı sayısı artıyor

Maskesiz çıkma yasağı sayısı artıyor
Spread the love

Şanlıurfa, Isparta’da ve Amasya’da yeni ipucu koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri değerlendir sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak. Koronavirüs salgınında kaç ilde maskesiz sokağa çıkmaya ceza var.

ISPARTA

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte Kovid-19’a yönelik tedbirlerin alınmasına devam edilecek bildirildi.

Kurallara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince ceza uygulanacağı açıklama açıklamasıda, “Vatandaşlarımız her türlü alanda ve araçlarda ikametgahlarından çıktıkları andan itibaren dönünceye kadar maske kullanmak için gerekli değildir karar gerekiyor.” ifadesi kulanıldı.

AMASYA

Amasya’da yeni ipucu koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri lütfen bugünden itibaren maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Amasya Valiliği dışında yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının açıklamasını, vatandaşların sağlığını korumak ve virüsün bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak için yeni kararlar alındığı belirtildi.

Osman Varol’un başkanlığındaki İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan kararlar gereği, vatandaşların herhangi bir ikişlerinden çıktıkları andan itibaren maske takıntısında ve kamuya ait açık ve kapalı alanlar ile araçlarda yer almaktadır

Vatandaşların Yeşilırmak kenarı boyunca ve benzeri gezi veya diğer etkinlikler için bir arada oturmaları, araç içinde veya dışarıda yiyecek ve içecek tüketmelerinin yasaklandığının, yürüyüş ve benzeri spor faaliyetlerinin sosyal mesafe kurallarına göre ürün satışı yapılan seçenekler ve büfelerde çalışan personelin maske ve eldiven takmalarının gerekli hale getirilmesi, hijyen kurallarına azami kullanıma dikkat etmeleri, bu işletme ve büfelerin çevrelerinde tabure, sandalye, banka, duvar vb. hale getirilmesi için gerekli gerekli önlemlerin alınmasına işaret edildi.

ŞANLIURFA’DA MASKE KULLANIMI ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

Şanlıurfa’da yeni ipucu koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri lütfen vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirildi.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca salgınla mücadele altında yeni tedbirler alındığı belirtiliyor, kaydedildi:

“Koronavirüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin etmek ve paylaşmak arasında bulaşmayı en aza indirmek için maske takılmasının zorunlu hale getirilmesi karar verildi.”

Açıklamada, karara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı kaydedildi.

24 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Burdur, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli, Isparta, Kırıkkale, Koronavirüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Kırklareli, Konya ve Kahramanmaraş’ta maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ