FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor!

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor!
Spread the love

CANLI YAYIN:

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI;

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerime coronavirüs salgınında kaybettiğimiz tüm hocalarımız, vatandaşlarımızla birlikte Feriha Öz hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bizler ülkemize hizmet eden isimleri unutmayız. İşte vefamızı buralarda onların isimlerini yaşatarak gösteriyoruz.

SAĞLIK TURİZMİNDE ÖNE ÇIKACAĞIZ

Sağlıkta sağlık turizmini hedefliyoruz ve bunu başaracağız. Teknolojinin en üst düzey olanlarını biz buralarda konumlandırdık. Herkese hizmet verecek. Geçtiğimiz yıl 750 bine yaklaşan yabancı hasta sayısı önümüzdeki yıllarda katlanarak artacak. 190’dan fazla ülkeden talep geldi. Biz bunların 90’dan fazlasına yardım gönderdik.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın destek ve talimatlarıyla ülkemizde pandemi ile mücadelede tarihi bir örnek ve başarı sergilenmiştir. Bu başarı sağlığa yapılan yatırımın önemini gösterdi. Sayın Feriha Öz sadece yaşarken değil ölümüyle de patoloji biliminin önümünü bizlere anlattı. Onun hatırasını yaşatmasını diliyorum bu projenin. Buralarda görev alacak arkadaşlarımın hocalarının adına layık bir anlayışla hizmet bayrağını taşıyacağına şüphe duymuyorum. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”

İstanbul’da cuma namazlarının cemaatle camilerde kılınmasının ardından heyecan veren bir son dakika gelişmesi daha yaşanıyor. Corona virüsü pandemisi ile mücadelede alınan salgın önlemleri kapsamında 9 Nisan’da temeli atılan ve yapımı süren Sancaktepe’deki Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde sona yaklaşıldı. Bugün açılacak hastanenin son hali havadan görüntülendi.

SON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİNİ RESMEN AÇIYOR

Yapımı için yaklaşık 4 bin personelin 3 vardiya şeklinde çalıştığı Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi alanında yoğun hareketlilik olduğu görüldü. Hastanenin resmi açılışı bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat yapılıyor.

YOĞUN BİR ÇALIŞMA VAR

İşçiler, çok sayıda vinç, iş makinesi ve kamyonların yer aldığı sahada hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Yerleşkedeki toprak alanlara ağaç dikimi ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.

1008 YATAK KAPASİTESİ

Yaklaşık 184 bin metrekare alana kurulacak hastanenin bin 8 yatak kapasitesine sahip ve tam teşekküllü olması amaçlanıyor. Salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılması hedeflenen, 432 yoğun bakım odası bulunan hastanenin her odası, gerekli durumlarda yoğun bakım odasına dönüştürülebilecek.

ERDOĞAN SON DAKİKA OLARAK DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün yaptığı açıklamada “Önce, Sancaktepe’de iki ayda inşa ettiğimiz 1008 yataklı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılışını yapacağız. Akşam saatlerinde Okçular Vakfı’nın Fetih Kupası yarışmaları gerçekleştirilecek. Bunun ardından ise Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında, Ayasofya’da Fetih Suresi okunacak ve dualar edilecek. Milletimizin fetih sevincini bu programlarla hep birlikte yaşamaya çalışacağız. Bu vesileyle Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı hürmetle yad ediyorum” demişti.

BAŞKAN ERDOĞAN HASTANEYE GELDİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreni için Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’ne geldi. Başkan Erdoğan, Tarabya’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden hastaneye helikopterle geldi. Erdoğan’ın ve beraberindekilerin maske taktığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterden indikten sonra golf aracıyla hastanede incelemelerden bulunmak üzere hareket etti.

Erdoğan’ın incelemelerinin ardından açılış törenine geçilecek.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/05/29/son-dakika-sancaktepe-prof-dr-feriha-oz-acil-durum-hastanesi-aciliyor-baskan-erdogan-sancaktepe-acil-durum-hastanesini-aciyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ