FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Tarım Şarlatanları Susturulmalı

Tarım Şarlatanları Susturulmalı
Spread the love

11 Şubat 2020 tarihinde “Nüklüer santraldan yayılan radyosyon ile muzdan alınan radyosyon aynı” başlığı ile bir çok yayın organında yayınlanan haberlerle ilgili olarak Anamur-Bozyazı Ziraat Odası başkanı Ahmet Şeref Gümüş basın açıklamasında bulundu.

Başkan Gümüş, “Milli Ürünümüz olan Muz’ un Radyasyonla yan yana getirilmesi kadar iğrenç bir şey olamaz. Türkiye tüketiminin Doksanlı yıllarda %13’ ünü üreten Muz Üreticilerimiz bugün Türkiye Tüketiminin %85’ ini üretmeye başlamıştır. Bu da 550 bin tonun üzerine çıkmıştır.

Artık son yıllarda büyük marketlerimizin de tereklerini dolduran milli ürünümüz ithalatçıların ve ithal muz lobisinin iştahını kaçırmıştır. Bu başarının arkasında üreticilerimizin olduğu kadar başta Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli Tarım Politikaları ve ithal muzda uygulanan % 145.8 olan vergi gelmektedir. Hiçbir kurum ve kuruluş Türk Çiftçisinin yalnız olduğunu düşünmesin.

Bir Millet sanayi olmadan, teknoloji olmadan, nükleer santral olmadan yaşayabilir ancak gıda olmadan yaşayamaz. Bilime ve bilim adamlarına saygımız sonsuzdur. Ancak hiç kimsenin bilim adına şarlatanlık yapmalarına razı olmayız. Hele hele söz konusu gıda üzerinden yapılan bir şarlatanlıksa buna hiç razı olmayız ve asla müsaade etmeyiz.

Bilim adına ilim adına konuşacak olan aydınlarımız, kendi uzmanlık alanı ile ilgili konuşurlar ise daha iyi olur diye düşünüyoruz. Bilim ve İlim adamlarımız Söylemleri, eylemleri hareketleri ve davranışlarıyla emperyalist güçlerin, dahili ve harici şer odaklarının değirmenine su taşımasınlar. Tarım ve Orman Bakanlığımız her yıl bölgede üretilen her ürün deseninden numune alarak kontrol ediyor. Anamur Muzundan senelik en az 150 – 200 numune alınıyor. Yapılan kontrol sonrasında yerli Anamur Muzumuzda hiçbir zaman en ufak bir kalıntı çıkmamıştır. Bunun için Anamur Muzumuz Tarım Bakanlığımız tarafından risk grubundan çıkarılmıştır.

Anamur Muzunda ne bir radyasyon ne de bir kalıntı yoktur. Radyasyon’un bulaşabileceği bir ortam dahi yoktur. Güvenle ve rahatlıkla tüketicilerimiz muz tüketimine devam edebilir. Üreticilerimizi ve tüketicilerimizi kimse yanıltmaya çalışmasın. Ancak bunu söyleyenler hadlerini bilsinler, sabır sınırlarımızı daha fazla zorlamasınlar. Radyasyon, ancak bunu söyleyenlerin düşüncelerinde ve fikirlerinde vardır.

Zaman zaman Emperyal güçler ve işbirlikçileri tarafından Milli Tarım Politikamız manipüle edilmek istenmektedir. Bir gün salatalıkta bir gün domateste bir gün çilekde bir gün ıspanakta bugün ise gündemleri muz olmuştur. Üretici ve tüketicilerimizin zihinlerini bulandırarak yanlış ve olumsuz algı oluşturmaktadırlar.

Türk tarımı ve çiftçisi bugüne kadar bu şarlatanlardan çok çekmiştir ve çok bedel ödemiştir.

Artık yeter!

Bu günden itibaren tüm üretici örgütlerimiz ve çiftçilerimizle birlikte idari ve adli makamlara gerekli başvuruları yaparak üretici ve tüketicilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: