FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Hasret vuslatın zekatıdır

Arif TOPAL

Arif TOPAL

Spread the love

Hasret vuslatın zekatıdır

Uzun aradan sonra ilk kez bugün ülkemizde Cuma namazı kılındı. Namaza duranlar Yaradan’la yine aynı yakınlıktaydı. Safa girenler arasındaysa geçici bir mesafe vardı. Cemaatin intizamlı duruşu, günler sonra camilerimizin cemaatine kavuşması ile huzur dolu görseller çıktı ortaya.

Gam düşüyor gönlümüze, içimizde derin bir sızı
Secdeler haykırıyor aşk ile “haftalar sonra Cuma namazı”. ”
Cuma namazı, Müslüman bir beldenin hür olup olmadığının işaretidir. Uzun bir aradan sonra bizlere Cuma Namazı’nda buluşmayı nasip eden Rabb’imize hamdolsun. Seccadeler serildi, gönüller sevindi..

Lâ tehzen! İnnallâhe meassabirin.
Üzülme! Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara Suresi 153. Ayet)

Ey Mübarek Cumâ, yüregimizdeki hüzünle, gözlerimizdeki yaş ile eda ettik. Ey cuma; yüreğimizde hasretin, gözlerinde aşkın var. Cuma namazı ilan-ı Aşk’tır, gerçek sevgiliye muhabbettir, berekettir, rahmettir, nurdur…

Tarifi zor duygular içindeyim. 1-1.5 m mesafeyle ve maskeyle bir okul bahçesinde cuma namazını bekliyoruz. Bir taraftan uzun zamandır cuma namazı kılamamanın hüznü, diğer tarafta kılacak olmanın heyacanı. Rabbim bu millete bu ümmete merhamet et..

Ilk defa bir namazda safları aralıklı tutalım cemaat, sıklaşmayalım denildi. Dün; safları sık ve düzgün tutalım araya şeytan girmesin. Bugün; safları aralıklı ve düzgün tutalım şeytan covide fırsat vermeyelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: